Na výběrovém gymnáziu

12. listopadu 2011 v 11:36 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Pátek 11.11.2011 nebyl nijak extra. Ale ani nejobyčejnější...
Eliška
Ve třídě s úchylem
Máme ve škole bufet, ve kterém prodává hodná paní Marcelka dobroty hladovým dětem, které si zapomněly svačinku nebo prostě jen dostaly na něco chuť. Bufet je strategickým místem v našem ústavu a snad nejfrekventovanějším místem o velké přestávce. Včera jsme se s Kačou taky vydaly k bufetu spíš na nějaké to "společenské pokecání" než na nákup jídla (především proto, že jsme neměly peníze, ale to v naší škole není problém.)
Posedávali jsme ještě s několika spolužáky na pultíku, nad kterým je velkým písmem napsáno: ZÁKAZ SEZENÍ NA PULTÍKU! Potom se jich většina někam vytratila, a tak jsme tam zůstali my dvě, Máničák a ještě jedna holka o rok mladší.
"Co tady tak postáváš, ty dneska nic nechceš?" zeptala se jí Marcelka.
"Ale chce, ale bojí se vytáhnout peněženku." řekli jsme.
"Aha. No tak to se jí ani nedivím." odvětila Marcelka.
Nakonec holka odešla, aniž by sobě (a hlavně nám) něco koupila. Chvíli jsme kecali jen tak a pak přišla holka o dva roky mladší. Přinesla Marcelce korunu, kterou si od ní půjčila.
"To byla Editka, že jo?" zeptala se kámoška.
"Jojo. Ona je hrozně hodná. Ale jak jsem ji loni viděla poprvé, tak vypadala tak na prvňáčka. Však ty ji máš rád, že Matouši?" řekla Marcelka a my s Kačou jsem vybuchly smíchy.
"On se kamarádí se všema těma primánkama tady." pokývla hlavou směrem k šatnám nejmladších ročníků.
"Ale ne, ona je na mě moc stará, já chodím jen s těma, co jsou deset minus." řekl Máničák, jako by to myslel vážně. Začaly jsme se znovu řechtat.
"A víte jak to dělám? Vyzvednu je z dětskýho koutku a koupím jim happymeal."
"Ty seš pedofil."
"Na věku nezáleží."
***
Na srazu anonymních alkoholiků
Seděli jsme ve třídě před hodinou matiky a Martišková ne a ne vylézt z kabinetu. Ve třídě se začala šířit nekontrolovaná šeptanda a drbárna. Vtom povstal Krtek a snažil se si zjednat pořádek. Všichni ztichli, protože čekali, co z něj zase vyleze.
"Dobrý den!" pronesl vážně a významně u toho rozhazoval rukama. "Vítám vás na srazu anonymních alkoholiků. Jako první bych chtěl představit nejmenovaného Tomáše velešíka, který do dotazníku uvedl, že nemůže být bez whisky. Dále tady máme týpka, který je bez slivovice tak nepoužitelný, že ani není schopen se podepsat, takže bohužel nemohu porušit jeho anonymitu. Pak je tady někdo, kdo se podepsal jako Salám a uvedl, že je závislý na čokoládovém latté."
"Tam je alkohol?" ptám se.
"S rumem, samozřejmě."
"A dále tu je-"
"Kryštofe, co to zase vykládáš?" třídní vešla do třídy. Všichni jsme se začali řechtat.
***
Žák má chodit do školy řádně oblečen
Po matice jsme zůstaly ještě s Natkou a Barčou ve třídě a nějak (neptejte se jak!) přišla řeč na to, že má Barča docela velkej výstřih.
"A ti kluci se pak na tu matiku nemůžou soustředit a mají špatný známky." řekla třídní. Baruš chvíli přemýšlela a pak řekla:
"Jo tak proto máte ten rolák."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama