Jak funguje demokracie aneb občanská válka ve Španělsku

2. listopadu 2011 v 17:29 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Jsem si vědoma toho, že v dnešních praktikách byla opravdu jen část třídy. Takže vy ostatní, čtěte, ať jste v obraze!
Vaše spolužačka Eliška

2.11.2011
Dnes byl v naší škole sběr starého papíru, což je pro naši třídu příležitost získat ztracený post třídy, kterou všichni svorně nesnáší. Potom, co jsme za výzdobu třídy nedostali ani jeden bod, za což nepochybně mohla Pavlíčková, která nás z celého srdce nenávidí a nejde jí o nic jiného, než nás co nejvíc nasrat, jsme chtěli vyhrát aspoň ten papír. Ještě větší pozvdvižení nastalo, když nám třídní oznámila, že bychom to jako třída mohli organizovat. Přenášet z aut, zapisovat, vážit, rovnat do kontejnerů. Ujiš'tovala nás, že pijdeme maximálně o půlku první hodiny, takže nadšení trochu opadlo, ale ti, kteří měli mít praktika už na sedm, se radostně hlásili na výpomoc dál.
Do této hodiny nás tedy dorazila jen polovina, čili devět lidí. Bylo to poněkud zvláštní, protože na nošení věcí bylo vybráno deset lidí a dva z nich neměli praktika, ale raději jsme to dále neřešili. Profesorka řekla, že je téměř hloupost dělat pokusy, když by o ně půlka lidí přišla, a že nám raději pustí video. Háček byl v tom, že jsme byli shromážděni v laboratoři chemie a jediná třída, ve které se bylo možno na něco dívat, byla učebna biologie, jež je přesně na druhé straně školy. učitelka dala hlasovat o tom, kdo co chce dělat. Příznivci videa v biologii vyhráli poměrem 5:4. Amor prohlásil, že do bižule nejde a že nemusel vstávat jenom proto, aby se podíval na nějaké video. Kdovíproč profesorka nakonec otevřela laboratoř a že teda tu chromatografii uděláme bez ostatních.
Kika, která se velice ráda hádá s profesory, řekla, že je to nedemokratické. Vtom se Anička, která až do té doby vypadala, že spí, probrala a prohlásila, že to je přece jako v té občanské válce ve Španělsku, jak svrhli demokratickou vládu. Amor byl nakonec jmenován generálem Francem, protože vedl méně početnou skupinu vzbouřenců proti demokraticky zvolené většině. Když kdosi prohlásil, že jim ještě pomáhala Itálie a Německo, řekl kdosi, že to přece byl ten, na kterého měla Anička referát. Ten... Muss-cosi.
"Myslíš Mussolini?" zeptala se Anička.
"Jo, tak to budeš ty." odpověděl jí kdosi.
"No tak to už vám chybí jen ten třetí diktátor." ozvala se profesorka.
"Ale Hitler nikdo být nechce."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aéla Aéla | 3. listopadu 2011 v 9:18 | Reagovat

:-D

2 Baru Baru | 3. listopadu 2011 v 11:11 | Reagovat

To s tou půlkou první hodiny Martišková trošku neodhadla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama