"No ty vole!"

16. prosince 2011 v 7:36 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Něco málo o dalším úžasném školním zážitku...


Nejdřív pár informací...
Občanská výchova
- pojednává o zvycích ve společnosti
- je velice rozmanitá, nebohé studentstvo je v rámci výuky tohoto předmětu nuceno se učit všelicos, od psychologie do starobní důchody
- je zdánlivě na nic; když se na věc podíváme blížeji, zjistíme, že na nic opravdu je
- je to snad nejnudnější předmět
***
Začíná hodina. Všichni jsou celí žhaví na debatu o daních a sociálních dávkách (zkráceně "socky"). Posedáme si do lavic v klubovně, o které nikdo netuší, proč se jí říká klubovna. Jisté je jedno, strašně to tam smrdí a proto to tam všichni nenávidí. lavice jsou v podstatě stoly, které se nevešly do jídelny, a stojí v řadě a zatáčí za roh, takže vytváří tvar písmene L. Je tedy hodně zvláštní zde psát písemky, jednou se dokonce stalo, že nebohý Matěj musel psát v jídelně.
Dva naši "spolubojovníci" měli psát opravnou písemku na počítání úroků. Posadila je dopředu, aby na ně hezky viděla. nevím, jak k tomu došlo, ale někdo řekl: "Ty vole." Načež profesorka dostala nějaký hysterický záchvat nebo co a začala vyřvávat: "ty vole, ty vole, ty vole!" se zvláštním slovenským přízvukem. Všichni na ni hleděli. Potom, když si otevřela seznam (jako na internetu), začala předčítat. Vítr zesílil, na horách dosáhl rychlosti orkánu. Super!" nikdo nevěděl, co si má myslet.
Pisatelé písemky dostali zadání se slovy: "Tak se chlapci ukažte, já jsem se snažila." Oba dva se dost zděsili.
Profesorka se mezitím otočila na třídu. "Volové a krávy..." Začali jsme se řechtat. Potom kdosi chytře poznamenal k Tomíkovi, který vlivem osudu seděl mezi dvěma holkama. "Tomíku, ty seš hotovej cowboy!" Výbuch smíchu.
"A já jsem jako co?" zeptala jsem se Saláma vedle sebe.
"Přece vůlgirl!" odpověděla Barča. Jak trefné....
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama