Ve znamení hokeje

18. května 2012 v 8:08 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Vyskytl se zde dotaz, zda bych nemohla opět něco přidat, tak jsem se rozhodla, že zvěčním svým skromným spisovatelským uměním včerejší výtvarku, která byla vážně super. Doporučuji přečíst hlavně první skupině, která u toho nebyla.

Včera, jak možná víte, proběhly čtyři čtvrtfinálové zápasy. První zápas, mezi Kanadou a Slovenskem, začínal už ve 12:15. Tou dobou máme právě výtvarku. Matěj nebo Matouš nebo kdo to byl, přinesl do školy notebook a ještě než přišla učitelka, spustili přímý přenos. Zvuk jsme měli ze Salámova teplého mobilu, protože ten notebookový nešel slyšet, a tyto dva přístroje se navzájem předbíhaly, takže jsme slyšeli výkřik gól, ale ještě jsme ten gól neviděli. Potom přišla učitelka a našla nás, jak se někteří díváme na hokej a ostatní se snaží dělat, že tam nejsou, aby nedostali do huby od Krtka, který ten hokej strašně prožíval.
"Děcka, co to děláte?" zepatala se učitelka. Třída nehnula ani brvou, a stále přilepená na obrazovku odpověděla: "Díváme se na hokej."
"A co budeme dělat v hodině?" jestli se snažila si získat naši pozornost, tak se jí to příliš nedařilo, protože jsme znovu lhostejně odpověděli: "Dívat se na hokej."
"A co řeknete ostatním, že jste dělali ve výtvarce?"
"Dívali jsme se na hokej." Učitelka nevěděla, co na to říct a mně se zdálo, že bychom někteří mohli za to pěkné časování slovesa dívat se měli dostat jedničku do češtiny. Některým by se hodila.
"Fajn, ale do příště mi každý přinesete na tvrdém papíře jeden návrh na nějaký sportovní dres."
"Tak jo, to jsme stejně dělali loni," řekl Krtek.
"Ale opovažte se křičet gól."
"Ne, my zařvem, že máme hotovo."opověděl Salám. (Tato praxe se uskutečnila, protože jsme potom mohli křičet i "Ještě jeden!" což byla nesporná výhoda.) učitelka se otočila a odešla ze třídy.
Většina samozřejmě fandila Slovensku, akorát Tykev fandila Kanadě, protože se jí líbí jeden kanadský útočník (který v tomto zápase dal gól). Kluci se rozhodli, že jí řádně vysvětlí, že se fandí Čechům nebo Slovákům, a vzali několik starších vydání Zlatých stránek, které až dosud ležely v učebně nevyužity, a rozhodli se jí ručně vysvětlit, jak to teda je. Brzo se po podlaze válely vytrhané listy papíru.
Nastala druhá třetina a Kanada otočila skóre ve svůj prospěch. Tykev, již zbitá, zajásala jen tiše, ale Markéta, která do té doby spala nebo co to dělala, se k ní nahnula a zepatala se: "Tykev, my vedeme, že?" Načež se ztrhla bitka, protože tato spolužačka není příliš oblíbená, a ještě si tohle troufne! Když jí byl kusem telefonního seznamu zničen účes, řvala bezmocně: "Ale vždyť je tam to C jako Česko!"
"To je C jako Kanada, Markéto," zařval kdosi a sebral jí tašku. Rozpoutalo se horečné trhání a šustění papíru, když kluci cpali této spolužačce do tašky kusy novin. zaslechli jsme, že se blíží učitelka a vrátili jsme se každý na své místo. Když učitelka vešla do třídy, spořádaně a zapáleně jsme sledovali zápas, zatímco Markéta vytahovala hromadu papíru ze své kabelky.
"Co to tady válíš na té zami?" zeptala se učitelka Markéty. ta nebyla s to jí odpovědět, a tak radši otevřela koš a tento papír tam hodila.
"Ale to musíš zmačkat, takhle se tam nic nevejde." To už jsme po sobě pošilhávali a dusili smích.
"A co to vůbec děláš?" Měla jsem strach, že další otázka už mě zabije, ale naštěstí nepřišla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikol Nikol | E-mail | 18. května 2012 v 10:34 | Reagovat

Výstižné! :) :-D

2 nathja nathja | 18. května 2012 v 15:11 | Reagovat

Co k tomu rict, proste SGO crew zase perlila!

3 Dajmondka Dajmondka | 21. května 2012 v 19:40 | Reagovat

Co jse to proboha zase dělali? :D Ale jinak: DOBŘE VY!

4 Tykvííí Tykvííí | 31. května 2012 v 21:56 | Reagovat

SKINNERRRRRRRRRRRRR!!! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama