Útěk!!!

6. září 2012 v 20:08 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Ano, milí přátelé, je to tu zase, jak jste si asi všichni stihli uvědomit. Začala škola a s ní zase ožívá román na pokračování zvaný Historky z naší škol(k)y.

Na dnešní poslední hodinu připadl zeměpis, který jsme měli první hodinu tento školní rok. Naše skvělá škola se přestavuje, a to má za důsledek to, že jsme zůstali na "malém gymplu", i když už jsme měli jít na "velký". A z toho plyne, že nemáme pořádnou třídu, protože ty jsou dělané na 14 nikoli 15 tříd. Stěhujeme se tedy co to jde a přestávky trávíme na chodbách nebo v jiných třídách, kde nám poskytnou azyl. tahle hodina tedy probíhala v učebně biologie, která je dveřmi propojená s kabinetem biologie, jež má dveře na chodbu.
byla tedy první hodina a ti, kteří náhodou měli sešit, poctivě zatloukali. nejprve jsme obdrželi informace o učebnicích, téměř standartně a téměř tak, jak se sluší na studenty prvního ročníku prestižního gymnázia. Potom se to mírně zvrhlo.
Student Kryštof se začal vyptávat na primu, kde je náš profesor třídní, jak šel adapťák a spoustu dalších zásadních věcí. Potom začali rozebírat, že v druhé primě jsou nějaké děti se zvláštními jmény a začali to vyjmenovávat. Pan profesor se zeptal, proč studovali seznamy žáků prim a Kryštof prohlásil, že shání lidi do školního parlamentu (je totiž předseda) a že tam chce mít všechny rasy.
Sice už nevím jak, ale nějak se hovor překlenul k tomu, že kluci pomáhali profesorce Vozné nosit kvítka a ona jim vykládala, jak se tyto květiny jmenují. Boliměkulky, Onana a jiné perverzní názvy. Pan profesor poznamenal, že to je velice zajímavá zahrádka. potom začali nějak mlet o tom, že kluci špehují jednoho učitele, který nás vůbec neučí. Nakonec se začala parafrázovat naše profesorka dějepisu, která nám vykládala, že "To dělala s páťákama a že se budeme divit, až to bude dělat s náma." (ve skutečnosti mluvila o volbě povinně volitelného předmětu, ale to není podstatné.) To už profesor nevydržel a řekl mu: "Kryštofe, kdyby tady nebylo třicet tvých spolužáků, tak bych ti řekl, že ti ta huba teda jede, ale protože tu jsou, tak ti to neřeknu." Ještě padla otázka: "Pane profesore, chtěl byste se jmenovat Zaoral nebo Zaorálek?" bohužel si teda nepamatuju odpověď, protože jsem umírala smíchy, ale údajně zněla "Kryštofe, vidím, že tvůj smysl života je pořád stejný."
V naší škole existuje taková vymoženost, které se říká fázování obědů a spočívá v tom, že je přesně dáno, kdy má která třída být na obědě. je pravda, že v pryxi už to tak ideální není, ale aspoň se dodržuje hodina, po které se na oběd jde. Dnes jsme měli fázování 13:35, tedy pět minut po konci poslední hodiny. Bylo tedy dost času na to, abychom se tam přesunuli, i když skončíme až po zvonění. Nicméně chvíli po čtvrt se kdosi ozval, že stejně meleme nesmysly a že ta hodina nemá smysl, že máme hlad a že chceme jít domů. Pan profesor se ohradil, že fázování je až na 35 a navíc tam o čtvrt je moc lidí (je to polovina vyučovací hodiny...). Spolužáci ho začali přesvědčovat, že nejlepší to tam je 22, a když jsem řekla, že 22, 5 je to lepší, bylo mi řečeno, že to už tam chodí moc lidí. mleli jsme další nesmysly. Řešil se atlas a učebnice a došlo na placení. "Do prdele." ozval se Kryštof- Profesor odpověděl: "Ale ne, do kasy, to jsou jiné podniky. Jak by ti vraceli?" "Asi v naturáliích." Křikl Krtek. "no, možná bys jim radši nechal dýško." zakončil profesor.
Krtek začal podlézat a vést pochlebovačné řeči. "Pane profesore, jste ten nejlepší profesor ve škole." "Prosím? nerozumím, ti." "že jste nejlepší profesor." "prosím?" "Jste ten nejúžasnější profesor v dějinách školy. A vaše kolegyně v ženském vydání." "Předpokládám, že kolegyně je žena, i když jsem to teda nezkoumal."
Přesně 13:22 se kdosi ozval, že už je 22. pan profesor řekl, že už jsme to prošvihli, ale toho si nikdo nevšímal, všichni se jako na povel zvedli, nahodili batohy a zvedli židle (!!!). Hnali jsme se ke dveřím, ale profesor byl rychlejší a zamkl. Odcházel do kabinetu a říkal, že na něho máme ťuknout, až zazvoní. Kdosi duchapřítomně vletěl do kabinetu a vzal to cestou nejmenšího odporu. Velice brzy se kabinetem prohnala celá 5.A8. Já už jsem u toho nebyla, ale prý profesor říkal, že mu mají někteří uklidit stůl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama