Jaký je pohled na žvýkajícího člověka? část třetí - On nežvýká!

12. října 2012 v 21:40 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
tentokrát to zřejmě není až tak skvělé, ale snažila jsem se.


Na zeměpis se všichni už od rána těšili. Nikdo se nemohl dočkat, až zase budeme mít hodinu s naším skvělým dočasným učitelem, který už má tolik přezdívek, že je snad ani celý tento článek nepostihne všechny, především proto, že to měla být nejpohotovější hodina celého dne.
Horseface (ať jsme taky trochu světoví) přišel do třídy o přestávce a řekl, že nemáme mazat tabuli, protože si na ni něco nakreslil. Je vidět, že ještě nemá dostatečné zkušenosti - kdyby to totiž neříkal, pochybuju, že by si někdo té tabule vůbec všiml. Každopádně takhle byla tabule velice lákavým terčem pro různé šprýmaře. Ten, kdo nakonec neodolal, byla Mája, která vzala houbu a bezchybně tabuli smazala. Většina přítomných se nacházela na hranici těžko potlačovaného hysterického smíchu a strachu z toho, co se stane, až Koňák zjistí, co se stalo. Lukin a Salám přišli až po zvonění s vysvětlením, že byli na záchodě.
"Spolu? Co jste tam dělali?" zeptal se Mrkev, "I když, radši ne, nechci to vědět."
Začátek hodiny proběhl v relativním klidu, i když se to neobešlo bez určitých problémů, jako třeba, že Salám soustavně kecal, všichni se pořád otáčeli za Mrkvákem, který kroužil po třídě (dle Lemonkových výpočtů udělal zhruba 22 koleček, ale nedá se to zjistit přesně, protože občas udělal jen čtvrtkolečko a vrátil se původním směrem.) Pozoruhodným jevem je, že dnes byla zřejmě nějaká slavnostní příležitost, protože mu chyběla jeho obvyklá žvýkačka.
Víme, že Koňák hraje basket. Salám kecal a když se ho zeptal, co řeší, ledabyle odpověděl" Ále, řešíme, kdo má rád basket."
"A kdo nemá rád basket?" zeptal se Mrkvák. Přihlásila se většina třídy.
"No, já jsem taky baskeťák." Prohlásil a zřejmě to pro nás měl být objev století. Pravděpodobně nepochopil, že to byl fór namířený na něj.
Nevím, jak ostatní, ale já jsem celou dobu přemýšlela, jak zareaguje, až to s tou tabulí zjistí. Když konečně otevřel tabuli, jen na ni pohlédl a potom se zeptal: "Kdo to smazal?"
Mája se přihlásila, tvářila se naprosto nevinně a řekla: "Já se omlouvám, ale když v jiných hodinách nemáme smazanou tabuli, tak jsou z toho problémy."
"No ale já jsem si to tady nakreslil na tuhle hodinu," prohlásil Horseface. Všichni jen těžko skrývali smích.
Mája se usmála, chvíli přemýšlela a pak řekla: "Ups!"
"No dobře, tak já to nakreslím znovu, ale bude to jen rychle a já moc kreslit neumím. Víte, jak to dopadlo, když jsem v první třídě kreslil raketu?" Nikdo nečekal, že by se nám svěřoval s takovými intimnostmi, a všechny to zaskočilo.
"Jako to, co mají kluci mezi nohama," dodal později. No jistě, že mě to nenapadlo!
Nebyl by to Krtek, kdyby teď něco trefného nepoznamenal. "Vagína?" zvolal a třídu zaplavila vlna smíchu.
"No to tam máš možná ty," řekl Koňák. Nakreslil tedy obrázek ukazující časová pásma a potom poslal Čumila, aby mu přinesl křídu. Čumil se docela dlouho nevracel a Kůň potom poznamenal: "On tu křídu snad vyrábí!"
Hodina opět probíhala jen s několika vyrušeními (Anet a Marťa dostalys hlavě podložkou na podklady), když v tom Anička náhle vykřikla: "Alastore! Víte, že Brumbál zakázal fyzické tresty na studentech!" (Pro neznalé je to hláška z Harryho Pottera a Ohnivého poháru.) Později jsem se dozvěděla, že to pravděpodobně byla reakce na tuto historku: Amor s Aničkou se zase měli rádi (možná by se jim naše třída měla složit na lístky do kina, aby nelaškovali v hodinách.) a Mrkvák šel kolem, vzal nějaký atlas, třískl Amora a řekl mu: "A už mě neser."
Potom se něco probíralo, a Kůň se nějak přehnaně zajímal o tom, jestli chápem.
"Jo," řekl Eliáš.
"No ty jo, ale co Brumbál za tebou?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama