Mluvíme o hovnu

30. ledna 2013 v 15:21 | Liss |  ŠKOLNÍ PERLIČKY
Ok, ok, vím že tu dlouho nic nebylo, ale taky by se mohl snažit i někdo jiný.

Byla středa, biologie, poslední hodina. Probírání různých aspektů života rostliny není právě to nejzajímavější téma. Ne v normální třídě s normálním učitelem. Bohužel - nebo bohudík - my nejsme normální.
Takže si poklidně probíráme minerály potřebné k životu rostliny. Pokud je jich v půdě nedostatek, přichází na řadu hnojení - to ví každý. Typů hnojiv je hned několik, pojďme se zastavit u těch přírodních.
Nevím, jestli si pan profesor uvědomoval, jak nám nahrává na smeč, když se zeptal, jaká známe přírodní hnojiva. Nevím přesně, jestli to slovo padlo.
"Ale prosím vás, snad známe jiné živočichy než člověka." Řekl pan profesor téměř zoufale.
"Krávy!" Zvolal někdo vítězoslavně.
"Výborně. A víte, jak se ten kravský hnůj nazývá?" zeptal se pan profesor.
"Sakra lejno!" zavolal Krtek.
"OU." Ozvalo se.
"No, to je sice zajímavé, Kryštofe, ale ne."
"Super hovno!"
"Výborně, už jste přišli na to, že to má dvě slova, ale super hovno to není."
Padly nějaké poněkud zvláštní dvojice slov (a někdy jen jedno slovo - "Kravinec? To nejsou dvě slova." "Ale jsou." "Kravi - nec?") a potom to profesor vzdal. Napsal na tabuli následující Ch-----á m--a pravděpodobně aby nám poradil. Salám, znalý biologických pojmů, rychle zhodnotil situaci a sebevědomě zvolal svou odpověď.
"Chlupatá máma!"
Třída vybuchla smíchy. Pan profesor taky potřeboval trochu času na to, aby se vzpamatoval z takového přísunu vědomostí.
"To není úplně přesně ono, Adame, ale dobrej tip. Tak co ostatní? Vy to fakt nevíte?"
Po několika poněkud nevhodných tipech, které se rozhodně neblížily správnému řešení, se konečně dostalo k profesorovu uchu slovo "mrva", které se několik lidí marně snažilo zařvat dostatečně nahlas, aby bylo slyšet i za katedrou.
"Výborně a to první slovo?" ptal se profesor. Za normálních okolností by se pravděpodobně rozlehlo ve třídě ticho, protože správnou odpověď nikdo ani netušil. V dané situaci to rozproudilo živou debatu na téma, kolik existuje slov, ve kterých se vyskytuje "chlup".
"Děcka, prosím vás, ne každé slovo začínající na ch má něco společného s chlupy!" zvolal profesor a frustrovaně doplnil chybějící slovo.
"Vy jste vážně nikdy neslyšeli o chlévské mrvě?" zeptal se poněkud zmateně. "Ví někdo, jak se jmenuje hnůj od prasat?"
Nevím, jestli bychom se neměli urazit, že profesor automaticky začal psát na tabuli nápovědu, aniž by čekal na odpověď, ale přestala jsem to řešit jakmile jsme spatřili, co profesor vlastně na tabuli napsal. K---a
Ok, nemám ponětí, kolik lidí to slovo napadlo (Adél se později svěřila, že ona viděla trošku jiné slovo, které má trochu jiný, ale podobný význam a prostřední písmeno je n.), ale Kryštof si nemohl nechat ujít příležitost říct ho nahlas. Nezařval ho tak nahlas jako obvykle, ale panu profesorovi evidentně došlo, že tím nemyslel "kejda", které později spěšně vepsal na prázdná políčka.
"Ku*va. Zajímavé hnojivo." Říkám si pro sebe.
Ještě tu mám pár perliček, které nejsou tak dlouhé, aby vydaly na celý článek.
Angličtina
"No, víš, Luke, já ti nemůžu dát lepší známku, ty jen tak pluješ po povrchu a nejdeš do hloubky." Stěžuje si profesorka.
"To jsem potápěč?!" odvětí Luke.
ZSV
Hodina věnovaná probírání puberty. Zrovna jsme byli u sexuálního vývoje.
"Hele, děcka, já si myslím, že moc dobře víte, že nemáte nic dělat bez ochranných pomůcek - to znáte z chemie." Povídá profesorka po opakovaných dotazech, jak že to vlastně je s tím čápem.
Jiná hodina ZSV
Nevím, v jakém se to odehrálo pořadí, takže se omlouvám za případné nedorozumění.
Čtu si a najednou slyším Kryštofa křičet: "A už je tady, Gábina.
Zvednu hlavu a zničehonic vidím profesorku, jak se před tabulí kroutí v nějaké podivné kreaci, která má pravděpodobně být tancem, ale spíše připomíná poslední záškuby člověka zasaženého elektrickým proudem. Zvláštní...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tykvé Tykvé | 30. ledna 2013 v 20:46 | Reagovat

Jasně, a pak přijdeme domů a rodiče se zeptaj: "Tak, o čem jste se ve škole učili?" a ty jim s čistým svědomím odpovíš: "O hovně" :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama